Montaż stropu
Strop pełni bardzo ważną funkcję w budynku, dlatego podczas jego budowy należy polegać na wiedzy i doświadczeniu kierownika budowy, który sprawdza deskowanie, zbrojenie i betonowanie.
Stropy to ważne, nośne elementy konstrukcyjne, dlatego w trakcie budowy nie można nic samodzielnie zmieniać w ich układzie i grubości. Wybór stropu nie zależy od tego, jakie materiały murowe zastosowano na ściany. Decyduje o tym projektant konstrukcji, który w zależności od cech geometrycznych budynku – kształtu rzutu, rozpiętości w świetle podpór i przewidywanego obciążenia – proponuje odpowiedni system stropowy. Uwzględnia przy tym możliwości techniczne wykonania stropu, łatwość jego montażu, dostępność materiałów w okolicy budowy, możliwość transportu elementów na budowę oraz optymalizuje proponowane rozwiązanie pod względem ekonomicznym.
Stropy należy wykonywać zgodnie z instrukcjami producentów. Są one dostępne niemal dla każdego rodzaju systemu stropowego. W przypadku stropów żelbetowych powstających na budowie informacje wykonawcze są zawarte w projekcie. Kierownik budowy zawsze powinien poinstruować wykonawcę, jak należy budować dany strop i na jakich zasadach będą dokonane odbiory. To pozwoli wykluczyć nieporozumienia ...
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych