Inwestycja w dom

Koszty zainstalowania kominka

Marcin Dąbrowski
Marcin Dąbrowski

Sprawdzamy, jaki byłby koszt zainstalowania kominka autonomicznego lub współpracującego z wodną albo powietrzną instalacją rozprowadzającą ciepło.

W każdym domu koszt dobudowania kominka będzie inny, nie tylko ze względu na inne warunki i odmienny zakres prac, z którymi przyjdzie się zmierzyć. Duże znaczenie będzie miał wybór wariantu. W każdym przypadku trzeba będzie kupić wkład kominkowy i materiały do jego obudowania. Znacznie więcej zapłacimy za kominek z obudową masywną, ze względu na kształtki akumulacyjne wewnątrz obudowy oraz kafle użyte do wykończenia na zewnątrz.

Koszty

Dom o powierzchni 220 m2 z piwnicą i poddaszem użytkowym ogrzewany instalacją c.o. z kotłem olejowym

fot. Paweł Detko

W artykule znajdziesz:

  • orientacyjną wycenę zamontowania kominka z wkładem i kominka z płaszczem wodnym oraz różnymi typami obudowy do wspomagania ogrzewania w starym domu
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 3/2015 Tekst Marcin Dąbrowski
warto przeczytać
tematy z okładki
Optymalne ocieplenie
Czy warto ocieplić ściany grubszą warstwą izolacji niż przewidziana w projekcie domu? Sprawdzamy, czy w każdej sytuacji się to opłaca.
IZOLACJA TERMICZNA
Jak urządzić nieduży salon
Wprawdzie niewielki salon skazuje nas na pewne ograniczenia, ale może też mieć niepodważalne zalety. Przede wszystkim jest przytulny, a to...
ARANŻACJA SALONU