Jak zmodernizować ogrzewanie
Dlaczego warto, kiedy trzeba
Większość domów jednorodzinnych w Polsce ma instalacje grzewcze wykonane kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat temu, a więc według nowoczesnych standardów – przestarzałe. Wiele z nich należałoby wymienić w całości, większość przynajmniej zmodernizować.
Technika instalacyjna i grzewcza bardzo rozwinęły się przez kilkanaście ostatnich lat. Na rynku upowszechniły się nowoczesne materiały i rozwiązania instalacyjne (giętkie rury z tworzywa, ogrzewanie podłogowe, grzejniki płytowe, kanałowe czy dekoracyjne) oraz oszczędne, wygodne w użyciu i bardziej ekologiczne urządzenia grzewcze (kotły kondensacyjne, pompy ciepła czy zautomatyzowane kotły na paliwa stałe). Już samo to mogłoby być wystarczającym argumentem przemawiającym za modernizacją instalacji grzewczej. Zwykle jednak powód jest znacznie poważniejszy, zwłaszcza że modernizacja to przedsięwzięcie pracochłonne i kosztowne. Przede wszystkim chodzi o zmniejszenie wydatków na ogrzewanie, poprawę komfortu użytkowników i coraz częściej także ograniczenie negatywnych skutków dla środowiska, jakie zazwyczaj niesie ze sobą praca przestarzałych systemów grzewczych.
Nowoczesne źródła ciepła mają wysoką sprawność i doskonale współpracują z systemami automatyki, co sprawia, że zużywają mniej paliwa. Zmodernizowana według współczesnych standardów instalacja grzewcza wyposażona w urządzenia do automatycznego ...
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych