Bezprzewodowe systemy alarmowe
Pod względem walorów użytkowych i różnorodności dostępnych funkcji nie różnią się od systemów przewodowych, a łatwiejszy i szybszy montaż jest dodatkową zachętą do ich stosowania.
O alarmach bezprzewodowych krążą rozmaite, często krzywdzące opinie, niemające wiele wspólnego z ich prawdziwymi zaletami i wadami. Prawdziwa ocena alarmu bezprzewodowego – jego skuteczności i ewentualnych ograniczeń – będzie zależała od tego, czy jego elementy zostaną dobrze dobrane, zamontowane i skonfigurowane, oraz od tego, czy warunki zewnętrzne, w których przyjdzie mu działać, nie będą utrudniały lub zakłócały jego pracy.
W systemach bezprzewodowych prawie wszystkie elementy mają zasilanie bateryjne i komunikują się z centralą drogą radiową.
Nowoczesne sieci bezprzewodowe są lepsze i reagują szybciej niż podobne sprzed kilku czy tym bardziej kilkunastu lat.
Poprawiły się także oferta oraz funkcjonalność dostępnych elementów, dzięki czemu także skuteczność ochrony, jaką zapewnia alarm bezprzewodowy, jest większa.

Alarm przewodowy najlepiej rozprowadzić wraz z innymi instalacjami podczas wznoszenia lub remontu domu, bezprzewodowy można zamontować w dowolnym momencie, także w wykończonym i zamieszkanym domu
fot. Piotr Mastalerz, projekt: Joanna i Wojciech MałeccyW artykule znajdziesz:
- zalety i ograniczenia alarmu bezprzewodowego
- warunki współpracy elementów bezprzewodowych z przewodowymi
- wskazówki montażowe
- zasady prawidłowego korzystania z alarmu bezprzewodowego

Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych
Konsultacja Robert Bobrowski, instalator systemów alarmowych