Bateria jak nowa

Montujemy perlator i głowicę

Radosław Murat
Radosław Murat

Zamiast pozbywać się cieknącej baterii, możemy ją naprawić. Podpowiadamy, jak wymienić niesprawną głowicę i co zrobić, żeby zmniejszyć zużycie wody.

Głowica jest kluczowym elementem baterii sztorcowych, odpowiedzialnym za regulację wielkości strumienia wody oraz jej temperaturę. Kiedy się uszkodzi lub zużyje, z baterii zaczyna wyciekać woda albo jej uchwyt przestaje pracować tak płynnie, jak powinien – zacina się i utrudnia wyregulowanie wielkości strumienia. Można też zauważyć, że woda nie wypływa z wylewki jednorodnym strumieniem albo kapie, mimo że zamknęliśmy jej wypływ. Zniszczoną głowicę warto wymienić na nową, a przy okazji naprawiania baterii zamontować także nowoczesny perlator.

Po wymianie głowicy, zamontowaniu perlatora oraz dokładnym wyczyszczeniu bateria wygląda i działa jak nowa, a zużycie wody jest mniejsze

fot. Kalbar

W artykule znajdziesz:

  • opis podstawowych elementów baterii sztorcowych
  • zasady konserwacji głowicy baterii
  • wymianę głowicy baterii i perlatora krok po kroku
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 1/2019 Tekst Radosław Murat
warto przeczytać
tematy z okładki
Optymalne ocieplenie
Czy warto ocieplić ściany grubszą warstwą izolacji niż przewidziana w projekcie domu? Sprawdzamy, czy w każdej sytuacji się to opłaca.
IZOLACJA TERMICZNA
Jak urządzić nieduży salon
Wprawdzie niewielki salon skazuje nas na pewne ograniczenia, ale może też mieć niepodważalne zalety. Przede wszystkim jest przytulny, a to...
ARANŻACJA SALONU