dodatek do muratora

Wykańczamy nowe mieszkanie

Stan deweloperski

Co oznacza stan deweloperski?

Na rynku pierwotnym większość mieszkań sprzedawana jest w standardzie deweloperskim. Nie ma ścisłej definicji określającej zakres wykończenia mieszkań oferowanych w standardzie o takiej nazwie. Aby się dowiedzieć, co naprawdę oferuje deweloper w podstawowej cenie metra kwadratowego, należy uważnie przeczytać propozycję umowy.
Zmiany aranżacji mieszkania

Zmiany aranżacji nowego mieszkania: kiedy są możliwe, jak to zrobić

Większość osób kupujących nowe mieszkanie chce je dostosować do swoich potrzeb. Wszelkie przeróbki można zrealizować w trakcie budowy lub na etapie wykańczania wnętrz, ale również po zakupie gotowego mieszkania.
Ściany i ścianki

Zmiana układu ścian w nowym mieszkaniu

Przestawienie, usunięcie, skrócenie lub wydłużenie ściany działowej może pomóc lepiej dostosować mieszkanie do indywidualnych potrzeb, ułatwić ustawienie mebli lub wbudowanie szaf.
Jakie grzejniki

Grzejniki w nowym mieszkaniu. Co można zmienić?

Mieszkanie w stanie deweloperskim jest wyposażone w grzejniki. W pokojach i kuchni są zainstalowane grzejniki płytowe, a w łazience jest grzejnik drabinkowy. Są przy nich zamontowane głowice termostatyczne.
Instalacja elektryczna

Jak rozplanować układ włączników i gniazd w nowym mieszkaniu?

Schemat instalacji elektrycznej w mieszkaniu to sprawa bardzo indywidualna, uwarunkowana stylem życia i liczbą urządzeń, z których będziemy korzystać. Dlatego zwykle chcemy ją dostosować do swoich potrzeb.
W dobrym świetle

Projektujemy oświetlenie w nowym mieszkaniu

Oświetlenie spełnia nie tylko funkcję użytkową. Tworzy również nastrój i może być niezwykłą dekoracją każdego wnętrza.
W łazience

Jak zaaranżować łazienkę w nowym mieszkaniu?

Każda, nawet mała łazienka musi być wygodna, jej wystrój powinien nas cieszyć, a oświetlenie wprowadzać w dobry nastrój. Zadbajmy o to, aby czuć się w niej komfortowo.
W kuchni

Jak urządzić wygodną kuchnię w nowym mieszkaniu?

W nowych mieszkaniach kuchnie są bardzo często otwarte, połączone z pokojem dziennym. To oszczędność miejsca, wygoda, ale i wyzwanie, bo takie pomieszczenie trudniej urządzić.
Podłogi ozdobą wnętrz

Wykańczamy podłogi w nowym mieszkaniu

Wybór podłogi to ważna sprawa, bo będzie ona prawdziwą ozdobą mieszkania przez lata. Bardzo silnie też wpłynie na wygląd i charakter wnętrza. Najpiękniejsze i najbardziej uniwersalne są posadzki drewniane.
Piękne ściany

Pomysły na piękne ściany

W nowo wybudowanym mieszkaniu zastajemy ściany albo przygotowane do malowania, albo tylko jednokrotnie pomalowane na biało. Jak nadać im indywidualny, oryginalny wyraz?
Drzwi wewnętrzne – niełatwy wybór

Drzwi wewnętrzne – niełatwy wybór

W mieszkaniu oddanym nam przez dewelopera zastaniemy puste otwory drzwiowe. Musimy wybrać drzwi wewnętrzne, pamiętając, że są one jednym z elementów decydujących o stylu i charakterze wnętrza.
Wprowadzamy się na gotowe

Wprowadzamy się na gotowe – mieszkania wykończone pod klucz

Oprócz mieszkań z wykończeniem standardowym deweloperzy oferują również mieszkania wykończone pod klucz. Ma je w swojej ofercie większość z nich. W takim mieszkaniu można wygodnie mieszkać już od pierwszego dnia po wprowadzeniu się.