dodatek do muratora

Odnawialne źródła energii

Dotacje państwowe

Dotacje państwowe na urządzenia pozyskujące energię ze źródeł odnawialnych

Urządzenia pozyskujące energię ze źródeł odnawialnych są drogie. Do ich stosowania mają zachęcać programy dotacji ze środków publicznych.
Rady dla inwestorów

Instalacje OZE: rady dla inwestorów

Temat inwestowania w OZE budzi wiele emocji. Można się spotkać zarówno z przesadnym optymizmem, jak i z nieuzasadnioną niechęcią. Radzimy samodzielnie wszystko rozważyć, bo wiele zależy choćby od tego, jaki mamy dom i jakie są możliwości jego ogrzewania.
Kocioł na biomasę plus kolektory

Instalacje OZE w domach: kocioł na biomasę plus kolektory

Sprawdzonym, wartym polecenia rozwiązaniem jest połączenie kotła na biomasę z kolektorami słonecznymi przeznaczonymi do przygotowywania ciepłej wody użytkowej poza sezonem grzewczym.
Pompa ciepła plus ogniwa fotowoltaiczne

Sprawdzony zestaw: pompa ciepła plus ogniwa fotowoltaiczne

Pompa ciepła może odebrać stosunkowo dużo energii z instalacji fotowoltaicznej, dlatego znakomicie nadaje się do współpracy z nią.
Warunki sprzedaży energii elektrycznej

Warunki sprzedaży energii elektrycznej z OZE

Możliwość przyłączenia mikroinstalacji produkującej energię elektryczną do sieci rozwiązuje ważne problemy. Nie trzeba kupować drogich i zajmujących sporo miejsca akumulatorów ani na siłę dostosowywać domowych zwyczajów do godzin najsilniejszego nasłonecznienia.
Instalacje OZE w domach – przegląd rozwiązań

Instalacje OZE w domach. Które urządzenie wybrać?

Zwiększanie efektywności urządzeń niekoniecznie prowadzi do poprawy opłacalności ich stosowania, bo powoduje wzrost kosztów inwestycji. Za jedne rozwiązania warto dopłacić, za inne – niekoniecznie.