dodatek do muratora

Kominki od A do Z

Do ogrzania salonu

Jaki kominek wybrać do ogrzania salonu

Najczęściej budowane kominki z wkładem mogą efektywnie i tanio ogrzewać. Jeśli nie cały dom, to przynajmniej wnętrze, w którym się znajdują – zwykle salon.
Kominek w salonie

Salon z kominkiem. 9 aranżacji, które Cię zainspirują

Kominek w salonie zawsze jest na miejscu, chociaż miejsca mogą być bardzo różne...
Trzymający ciepło

Kominek z ciepłą obudową. Jakie zalety ma kominek kaflowy?

Obudowa wkładu kominkowego ma znaczenie przede wszystkim dla wyglądu kominka, ale może mieć też istotny wpływ na sposób, w jaki będzie on ogrzewał wnętrze.
Kominki kaflowe

8 pomysłów na kominek kaflowy: tradycyjne i nowoczesne aranżacje

Dzięki obudowie z kafli dobrze grzeją, ale też pięknie wyglądają – niezależnie od tego, czy ich tradycyjna forma przywołuje czar dawnych pieców kaflowych, czy jest ich współczesną interpretacją.
Z rozprowadzeniem powietrza

Kominek z DGP. Rozprowadź ciepłe powietrze po całym domu

Jeżeli kominek ma być wydajnym urządzeniem do ogrzewania całego domu, trzeba go wyposażyć w instalację umożliwiającą transport ciepła do wszystkich pomieszczeń. Mogą ją tworzyć kanały powietrzne.
Grzejący wodę

Tańsze ogrzewanie dzięki kominkowi z płaszczem wodnym

Większość domów ogrzewają grzejniki. Do ich zasilania można wykorzystać kominek z płaszczem wodnym.
Kominki wodne i z systemem DGP

4 sposoby na przytulny dom: kominki do grzania i ozdoby

Kominki wodne i z systemem DGP nie tylko pomagają ogrzać dom, lecz także sprawiają, że przestrzeń, w której się znajdują, nabiera niepowtarzalnego klimatu. Jest na to wiele sposobów.
Do przestawiania. Koza

Koza – łatwe do zamontowania źródło ciepła

Jako dodatkowe źródło ogrzewania może z powodzeniem konkurować z kominkiem. I ma nad nim przewagę – własną gotową obudowę. Dzięki niej łatwiej ją zamontować, a gdy się znudzi – wymienić na inny model.
Kozy

Pomysł na kozę – zobacz 4 efektowne wystroje wnętrz

Kozy wspomagają ogrzewanie w domu i są bardzo uniwersalnym elementem wystroju – doskonale sprawdzają się i w tradycyjnych, i w nowoczesnych aranżacjach.
Kominki gazowe

Wszystko, co musisz wiedzieć o kominkach gazowych

Nie każdy ma czas i ochotę zajmować się obsługą kominka. W takiej sytuacji warto wybrać taki, w którym zamiast drewna spala się gaz.
Kominki gazowe

Najpiękniejsze kominki gazowe: 4 wyjątkowe aranżacje

Kominki gazowe mogą przypominać te tradycyjnie opalane drewnem albo być na wskroś nowoczesną oprawą dla ognia, który nie potrzebuje drew.
Biokominek

Niewymagające i efektowne biokominki

Nie wymaga pracochłonnej obsługi i podłączenia do komina. Pozwala się cieszyć widokiem prawdziwych płomieni, jednak ciepła daje niewiele.
Biokominek

Modne biokominki: 4 propozycje do nowoczesnych wnętrz

Biokominek to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą stworzyć w domu przyjazny klimat, jaki daje ogień, ale nie mogą mieć tradycyjnego kominka. Wyglądem może przypominać kominek lub prezentować się jak designerska lampa o niemal dowolnej formie.