Zanim zagospodarujesz poddasze
Sposoby ocieplenia stropu
Od wprowadzenia się do domu do zagospodarowania poddasza mija często kilka lat. Przez ten czas przez strop ostatniej kondygnacji nie powinno uciekać ciepło. Jak go zaizolować?
Inwestorzy zazwyczaj nie od razu ocieplają połacie dachu, odsuwają też w czasie zagospodarowanie poddasza. Przyczyny tego bywają różne, często finansowe. Czasami ta dodatkowa kubatura ma być wykorzystana dopiero w przyszłości, na przykład gdy pojawią się dzieci. Powodem bywa również kalendarz prac, ponieważ układanie ocieplenia w dachu i zabudowa poddasza powinny być wykonywane dopiero po skończeniu wszystkich prac mokrych. Aby do czasu zagospodarowania poddasza ciepło nie uciekało przez dach, trzeba ocieplić strop nad ostatnią kondygnacją mieszkalną. Można to zrobić na różne sposoby.
Wybór rozwiązania zależy przede wszystkim od tego, jak zamierzamy wykończyć poddasze i na ile odsunięte w czasie jest jego zagospodarowanie. Co innego warto zrobić, gdy jesteśmy pewni, że poddasze dość szybko będziemy przekształcali w przestrzeń użytkową. Inaczej postępujemy, jeżeli będziemy adaptować strych dopiero w dalekiej przyszłości (lub wcale) i chcielibyśmy do tego czasu móc ...
W artykule znajdziesz:
- informacje, w jaki sposób prawidłowo ocieplić strop nad ostatnią kondygnacją
- odpowiedź na pytanie, jakiej grubości izolację układać, żeby być w zgodzie z przepisami i zdrowym rozsądkiem
- podpowiedzi, jak dostosować sposób ocieplenia i przygotowania stropu do planowanego zagospodarowania strychu
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych