Pogotowie remontowe

Wymiana płytek

Ewa Trusewicz
Ewa Trusewicz

Zmiana wystroju łazienki to dobra okazja do jej unowocześnienia. Nie obejdzie się przy tym bez wymiany okładzin ceramicznych.

Zakres prac remontowych jest zazwyczaj tym większy, im starszy jest dom. Jeszcze na początku lat 90. ubiegłego wieku wielu wykonawców układało płytki na tradycyjną zaprawę. Jeśli dobrze trzymają się podłoża, nie uda się ich usunąć, aby go nie uszkodzić. W tej sytuacji przed układaniem nowej okładziny konieczna będzie jeszcze naprawa podłoża.

Czasami nie trzeba zrywać okładziny ceramicznej z podłogi w łazience. Dawniej często robiono ją o 1 cm niżej niż w pokoju, co w razie wylania się na nią wody, na przykład z wanny, miało uchronić sąsiadującą z nią posadzkę drewnianą przed ewentualnym zalaniem. Jeżeli płytki są w dobrym stanie, to zamiast je usuwać, można przykleić na nich nową okładzinę. Zlikwiduje się w ten sposób różnicę poziomów między posadzkami.

Wymiana płytek

Modne drewnopodobne płytki można układać na ścianach i podłodze. Dobrze wyglądają w zestawieniu z drewnianymi oknami i widocznymi elementami więźby

rys. Ceramika Color

W artykule znajdziesz:

  • omówienie prac remontowych - od wyrównania ścian i podłóg, przez izolowanie podłoża, po przyklejanie nowych okładzin ceramicznych
  • wskazówki przydatne przy wyborze materiałów i technik wykończeniowych
  • podpowiedź, jak przy okazji zrobić podgrzewaną podłogę

Pokazujemy remont łazienki w blisko stuletnim domu - stan przed, usuwanie starych sprzętów i okładzin, nowe instalacje do nowych urządzeń. 

zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 11/2017 Tekst Ewa Trusewicz
warto przeczytać
tematy z okładki
Optymalne ocieplenie
Czy warto ocieplić ściany grubszą warstwą izolacji niż przewidziana w projekcie domu? Sprawdzamy, czy w każdej sytuacji się to opłaca.
IZOLACJA TERMICZNA
Jak urządzić nieduży salon
Wprawdzie niewielki salon skazuje nas na pewne ograniczenia, ale może też mieć niepodważalne zalety. Przede wszystkim jest przytulny, a to...
ARANŻACJA SALONU