Wymiana okien dachowych
Potrzebę wymiany wyeksploatowanych okien odczuwają niemal wszyscy mieszkańcy starych domów. Czy na zamieszkałym poddaszu można to zrobić szybko i bez zniszczeń? Prezentujemy realizację, która dowodzi, że dzięki odpowiednim rozwiązaniom nie należy się bać takiego remontu.
Okna wymienia się najczęściej z dwóch powodów – złego stanu technicznego, określanego często jako utrata estetyki, oraz nieodpowiedniej izolacyjności termicznej.
Oknom drewnianym nie służy kontakt z wilgocią. Gdy znajdują się w pomieszczeniach ze źle działającą wentylacją, na szybach może nadmiernie skraplać się para wodna. Ściekające skropliny zawilgacają ramy okienne, co wpływa na destrukcję drewna. Estetykę psują też przebarwienia ram i ubytki lakieru na profilach. Stare okna często zaczynają przeciekać, bo próchnieją uszczelki, a to sprzyja powstawaniu zacieków i rozwojowi pleśni. A przede wszystkim znacznie odbiegają parametrami od współczesnych standardów i nie spełniają wymagań dotyczących termoizolacyjności. W obecnie produkowanych oknach połaciowych wykorzystuje się nowe technologie i rozwiązania, które znacząco poprawiły wiele ich parametrów.
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych
Zdjęcia Piotr Mastalerz