Wełna mineralna
To materiał powszechnie używany do ocieplania połaci dachów skośnych. W projekcie domu są co prawda podane parametry – lambda i grubość – warstwy ocieplenia, jednak produkt z oferty rynkowej trzeba wybrać samodzielnie. Aby to ułatwić, poprosiliśmy producentów wełny mineralnej o zarekomendowanie produktów do jednego z projektów z kolekcji Muratora.
Wełna mineralna ma budowę włóknistą. Między mikrowłóknami znajduje się powietrze, które jest doskonałym izolatorem. Taka struktura sprawia, że wełna mineralna jest bardzo dobrym materiałem termoizolacyjnym. Jednym z jej zastosowań jest ocieplanie skosów dachu nad poddaszem użytkowym. Konstrukcja dachu jest zwykle drewniana. Wełna mineralna jest niepalna, więc stanowi osłonę przeciwogniową więźby. Ponadto pochłania dźwięki powietrzne z otoczenia zewnętrznego, więc poprawia komfort akustyczny we wnętrzach. Jest materiałem paroprzepuszczalnym, który umożliwia usuwanie nadmiaru pary wodnej z pomieszczeń. Jest bardzo trwała, nie ulega korozji biologicznej. Łatwo ją układać między elementami więźby, bo jest elastyczna i sprężysta, można bez trudu dopasować ją do wybranego miejsca.
Poprosiliśmy producentów o wybranie ze swojej oferty takich produktów, które są odpowiednie do ocieplenia dachu domu Jasna przestrzeń – Murator M210a z Kolekcji Muratora...
W artykule znajdziesz:
- 9 rekomendowanych produktów do ocieplenia skosów poddasza
- wskazówki, którą wełnę wybrać - szklaną czy skalną
- wyjaśnienie, co różni wełnę w płytach od tej sprzedawanej w rolkach
- podpowiedź, jak grube musi być ocieplenie o lambdzie 0,039 W/(m.K)
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych