Materiały do murowania ścian
Wszystkie dostępne obecnie produkty do murowania są wystarczająco dobrej jakości, żeby zbudować z nich trwały i solidny dom. Jednak poszczególne materiały mają odmienne cechy mogące zaważyć na decyzji, który z nich wybrać.
Możemy być spokojni. Nie ma dziś w sprzedaży takich bloczków, cegieł ani pustaków, które groziłyby tym, że zbudowane z nich mury zawalą się, spalą lub będą mieć szkodliwy wpływ na nasze zdrowie. Wszystkie są wystarczająco solidne, niezagrażające naszemu zdrowiu i trwałe. Żaden wybór nie jest zły.
Wymagającym inwestorom to jednak nie wystarczy. Kupując, kierują się więc niektórymi cechami użytkowymi: ceną, izolacyjnością termiczną lub akustyczną. Czasem decyduje dostępność materiału w okolicy budowy. Jesteśmy też bardzo podatni na sugestie wykonawców oraz projektantów, co poniekąd jest słuszne, bo fachowcy mają z pewnością większą wiedzę na ten temat niż my.
O wyborze ceramiki zamiast silikatów lub betonu komórkowego w miejsce keramzytobetonu przeważnie przesądzają (oprócz plotek, mitów i nie zawsze sprawdzonych opinii) niuanse. Podsumujemy więc dostępną wiedzę na temat tych budulców i podkreślimy cechy, na które faktycznie warto zwracać uwagę ...
W artykule znajdziesz:
- porównanie cech użytkowych najpopularniejszych materiałów do murowania ścian dwuwarstwowych
- wskazówki wyjaśniające, kiedy który materiał okaże się najkorzysniejszy
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych