Maszyny na godziny

Jak skorzystać z wypożyczalni sprzętu budowlanego

Radosław Murat
Radosław Murat

Budowa lub remont domu to przedsięwzięcia wymagające specjalistycznego sprzętu. Nie wszystkie ekipy dysponują jednak pełnym parkiem maszynowym. Ratunkiem są wypożyczalnie. Zobacz, co można wynająć i na jakich warunkach.

Maszyny na godziny

fot. Altri

Liczba i jakość posiadanego sprzętu także może świadczyć o profesjonalizmie ekipy wykonawczej. Niestety wiele z nich ma tylko niezbędne maszyny i wyposażenie. Sam inwestor też raczej nie znajdzie w swoim prywatnym warsztacie zagęszczarki spalinowej, minikoparki, wciągarki, o rusztowaniu nawet nie wspominając.

Podczas budowy domu lub samodzielnie przeprowadzanego remontu, staniemy zapewne przed dylematem, czy skorzystać z usług wypożyczalni sprzętu budowlanego. Zachęcamy do tego. Wiele z oferowanych tam urządzeń może znacznie przyśpieszyć przebieg prac, a także poprawić jakość ich wykonania.

W artykule znajdziesz:

  • informacje o tym, jaki sprzęt budowlany można wypożyczyć
  • ceny wynajmu sprzętu budowlanego
  • warunki i zasady jego wypożyczania
  • na ile wypożyczać dany sprzęt budowlany
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 10/2018 Tekst Radosław Murat
warto przeczytać
tematy z okładki
Optymalne ocieplenie
Czy warto ocieplić ściany grubszą warstwą izolacji niż przewidziana w projekcie domu? Sprawdzamy, czy w każdej sytuacji się to opłaca.
IZOLACJA TERMICZNA
Jak urządzić nieduży salon
Wprawdzie niewielki salon skazuje nas na pewne ograniczenia, ale może też mieć niepodważalne zalety. Przede wszystkim jest przytulny, a to...
ARANŻACJA SALONU