Markiza zewnętrzna na pilota

Montaż krok po kroku

Ewa Trusewicz
Ewa Trusewicz

Taka osłona znacznie lepiej niż roleta wewnętrzna ochroni pomieszczenie przed nadmiernym nasłonecznieniem i upałem. Zasilanie elektryczne umożliwi obsługiwanie jej pilotem lub przełącznikiem naściennym.

Duże okna to charakterystyczny element współczesnego budownictwa. Mają je zarówno nowo budowane domy, jak i te poddane modernizacji. Naturalne oświetlenie podnosi komfort mieszkania, a wykorzystywanie energii słonecznej do ogrzania pomieszczeń wpływa zimą korzystnie na bilans energetyczny domu. Aby latem nie dochodziło do przegrzewania pomieszczeń – zwłaszcza tych od południa i południowego-zachodu – duże okna wymagają osłon, najlepiej zewnętrznych i takich, które umożliwią dopływ światła dziennego i kontakt wzrokowy z otoczeniem.

Markiza zewnętrzna na pilota

Markiza zewnętrzna jest oferowana w kilku wersjach, więc łatwo dopasować odpowiedni model do każdego okna. Tak jak tu może z nim tworzyć spójną całość

fot. Piotr Mastalerz

W artykule znajdziesz:

  • wskazówki do wyboru dobrego modelu markizy
  • wyjaśnienie co oznacza stopień zaciemnienia okna i jak go można regulować
  • informacje o tym, na jakim etapie budowy i jak zamówić markizę zewnętrzną

Pokazujemy autoryzowany montaż markizy na oknie tarasowym.

zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 10/2018 Tekst Ewa Trusewicz
Zdjęcia Piotr Mastalerz
warto przeczytać
tematy z okładki
Optymalne ocieplenie
Czy warto ocieplić ściany grubszą warstwą izolacji niż przewidziana w projekcie domu? Sprawdzamy, czy w każdej sytuacji się to opłaca.
IZOLACJA TERMICZNA
Jak urządzić nieduży salon
Wprawdzie niewielki salon skazuje nas na pewne ograniczenia, ale może też mieć niepodważalne zalety. Przede wszystkim jest przytulny, a to...
ARANŻACJA SALONU