Kamień na elewacji i wokół domu
Ten naturalny materiał stosuje się najczęściej w elementach małej architektury, takich jak murki, posadzki, tarasy lub schodki. Kamieniem akcentuje się wejścia, podcienia lub strefy cokołowe. Rzadziej wykonuje się z niego całe elewacje, a szkoda, bo to materiał trwały i bardzo efektowny.
Naturalny kamień jest materiałem jednorodnym, odpornym na ogień oraz działanie promieni słonecznych i niskiej temperatury, a do tego jest elegancki i pięknie się starzeje. W odróżnieniu do różnego rodzaju konglomeratów kamiennych całkowicie nadaje się do recyklingu, bo choć są one zrobione z naturalnych kruszyw, to najczęściej połączonych sztucznymi żywicami. Pomimo ogromnych walorów estetycznych i fizycznych naturalny kamień jest niestety coraz częściej zastępowany przez różne zamienniki. Powodem jest wysoka cena jego zakupu i zastosowania, wynikająca z drogiego transportu i montażu wymagającego kunsztu budowlanego. Jednak ze względu na trwałość tego materiału oraz brak konieczności ponoszenia nakładów na jego utrzymanie po latach użytkowania wielu inwestorów, nawet początkowo sceptycznych wobec wysokich kosztów wyjściowych, docenia tę inwestycję.
To, czy wydobędziemy piękno z kamienia i jaki będzie ostateczny efekt kamiennego muru lub nawierzchni, zależy od rodzaju i kształtu zastosowanych kamieni, a ...
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych