Jak kupować styropian

Radosław Murat
Radosław Murat

Zakup styropianu wydaje się prosty i czasem nie przywiązujemy do tego należytej wagi. Tymczasem warto wybrać go z głową – nie przepłacić ani nie wydać pieniędzy na materiał złej jakości.

Styropian jest używany w budownictwie od 1951 r. Produkuje go dużo firm. Jest więc silna konkurencja na tym rynku. Dochodzi wręcz do wojen cenowych, wzajemnych oskarżeń o zaniżanie jakości, dyskredytowania jednych wytwórców przez drugich. Inwestorzy nie dostrzegają tych zjawisk. Jadą do składu budowlanego z projektem domu i zdają się na rozsądek sprzedawcy, który pomaga im w dokonaniu ostatecznego wyboru. Wierzą, że wszystkie styropiany dopuszczone do sprzedaży są dobre, a różnice w cenach wynikają z polityki handlowej producentów i sprzedawców. Tymczasem styropian styropianowi nierówny. Radzimy więc zastanowić się nad wyborem.

Jak kupować styropian

Styropian jest lekki, świetnie izoluje termicznie, a przy tym nie kosztuje wiele. Dlatego zdobył pozycję lidera materiałów ociepleniowych

fot. TERMO ORGANIKA

W artykule znajdziesz:

  • wypowiedź eksperta poruszającą zagadnienie zmian rodzaju i grubości styropianu w stosunku do ustaleń projektu
  • informacje o sposobie oznaczania styropianu w zależności od jego przeznaczenia
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 4/2016 Tekst Radosław Murat
Konsultacja techniczna Krzysztof Krzemień
warto przeczytać
tematy z okładki
Optymalne ocieplenie
Czy warto ocieplić ściany grubszą warstwą izolacji niż przewidziana w projekcie domu? Sprawdzamy, czy w każdej sytuacji się to opłaca.
IZOLACJA TERMICZNA
Jak urządzić nieduży salon
Wprawdzie niewielki salon skazuje nas na pewne ograniczenia, ale może też mieć niepodważalne zalety. Przede wszystkim jest przytulny, a to...
ARANŻACJA SALONU