Jak kupować blachodachówkę

Anna Kazimierowicz
Anna Kazimierowicz

Blachodachówka ma różne kształty wyprofilowania, rozmiary, powłoki, kolory. Na co zwracać uwagę podczas zakupów?

Dach powinien pasować stylistycznie do budynku. Ważne są wzór i kolor blachodachówki, bo będą mieć wpływ na estetykę domu. Jednak nie mniej istotne są parametry techniczne materiału oraz koszty związane z jego budową. Szukając materiału na pokrycie, należy odwiedzać salony sprzedaży z projektem dachu. Doradca techniczny, obejrzawszy jego kształt i wymiary, może doradzić nie tylko ładne, ale także wygodne oraz ekonomiczne rozwiązanie.

Najpopularniejsze są wzory naśladujące dachówki o różnie ukształtowanej fali, na przykład esówki lub rzymskie. Taką blachodachówkę można stosować na dachach o nachyleniu nie mniejszym niż 9o. W ostatnich latach pojawiły się modele wyglądające jak dachówki płaskie. Można z nich układać pokrycie na dachach o kącie nachylenia nie mniejszym niż 12-15o. Są także wzory udające karpiówkę. Takie elementy można stosować na dachach o kącie nachylenia co najmniej 30o.

Żeby zminimalizować różnice ...

W artykule znajdziesz:

  • porady, kiedy sprawdzi się blachodachówka w arkuszach, a kiedy blachodachówka modułowa (panele)
  • informacje, jaka jest grubość blachy, jakimi powłokami może być zabezpieczona, ile może ważyć takie pokrycie, ile wynosi gwarancja na nie
  • wskazówki, jak wysokość przetłoczenia wpływa na stabilność arkusza
  • wyjaśnienie, jak układa się blachodachówkę, jakie akcesoria będą do tego niezbędne
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 2/2017 Tekst Anna Kazimierowicz
warto przeczytać
tematy z okładki
Optymalne ocieplenie
Czy warto ocieplić ściany grubszą warstwą izolacji niż przewidziana w projekcie domu? Sprawdzamy, czy w każdej sytuacji się to opłaca.
IZOLACJA TERMICZNA
Jak urządzić nieduży salon
Wprawdzie niewielki salon skazuje nas na pewne ograniczenia, ale może też mieć niepodważalne zalety. Przede wszystkim jest przytulny, a to...
ARANŻACJA SALONU