Dobre parametry techniczne, łatwość stosowania i korzystna cena to zalety betonu komórkowego. Sprawdźmy, jakie daje on możliwości, jakie korzyści płyną z jego zastosowania i jakich zasad przestrzegać w trakcie budowy.
Parametry betonu komórkowego są bardzo korzystne. Jego obróbka jest prosta. Także budowa ścian odbywa się w sposób prosty i niewymagający wyjątkowych kwalifikacji. Łatwo się takie domy wykańcza, przebudowuje lub remontuje.
Powstaje on w wyniku dodania pasty aluminiowej do mieszanki piasku, wapna, cementu i wody. Aluminium reaguje silnie z wapnem. W efekcie tworzą się w betonowej masie mikrokomórki – stąd nazwa komórkowy. W przypadku betonu klasy gęstości 400 około 80% objętości stanowią pory wypełnione powietrzem.
Beton komórkowy pełni funkcję nie tylko konstrukcyjną. Jest też materiałem o dobrych parametrach izolacyjności cieplnej. Budowane z niego ściany pozwalają więc zatrzymać ciepło we wnętrzu budynku i dzięki temu zaoszczędzić na kosztach ogrzewania, co w obecnych czasach ma kolosalne znaczenie.
Z dostępem do betonu komórkowego nie ma kłopotu. Zakłady, które go produkują, rozsiane są po całym kraju. Bloczki, płytki i kształtki można ...
W artykule znajdziesz:
- podstawowe informacje o betonie komórkowym jako materiale budulcowym
- charakterystykę jego parametrów
- szczegółowe wyjaśnienie, jak murować ściany piwniczne i zewnętrzne, jak je izolować, łączyć, jak nanosic zaprawę i wykonywać nadproża i wieńce
- rady, jak poddawać go obróbce
- informacje na temat rozwiązań systemowych
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych
Tekst Radosław Murat
Konsultacja techniczna SOLBET