Wybieraj najlepsze

Bramy garażowe

Jaką konstrukcję wybrać

Wiesław Klimczak
Wiesław Klimczak

Są cztery rodzaje bram garażowych. Żeby wybrać najlepszą, warto poznać ich podstawowe cechy i dowiedzieć się, w jaki sposób się je montuje.

To, jaką bramę garażową powinniśmy wybrać, zależy od kilku rzeczy. Inną można uznać za najlepszą do garażu będącego częścią budynku mieszkalnego, a inną do wolno stojącego. Trzeba się zastanowić, czy do dużego garażu na dwa samochody lepsza będzie jedna duża brama, czy dwie mniejsze. Jeśli musimy się dostosować do już istniejącego otworu wjazdowego, weźmy pod uwagę to, że każdy typ bramy ma swoje wymagania montażowe. W związku z tym może się okazać, że mamy ograniczony wybór. Zamontowanie określonego typu bramy może się wiązać ze zmniejszeniem światła przejazdu w otworze w murze. Warto o tym pamiętać, podejmując decyzję o jej zakupie. W sprzyjających warunkach montażowych można uniknąć takiej sytuacji. W czasach dążenia do jak najmniejszych strat energii w budynku trzeba pomyśleć o tym, że brama powinna zatrzymywać ciepło, przynajmniej wtedy, gdy garaż jest ogrzewany.

W szynie jezdnej może być zastosowany pasek zębaty z kewlaru. Jest mocny, trwały i cicho pracuje

fot. Krispol

W artykule znajdziesz:

  • Opis czterech rodzajów bram garażowych.
  • Podpowiedzi, jaki napęd do bramy wybrać.
  • Informacje, jaka jest wygodna wysokość i szerokość bramy.
  • Jaką bramę wybrać, gdy masz garaż na dwa samochody.
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 4/2018 Tekst Wiesław Klimczak
warto przeczytać
tematy z okładki
Bezpieczna wentylacja w czasie epidemii i po niej
Do wszystkich miejsc, w których przebywają ludzie, trzeba dostarczać świeże powietrze, przynajmniej do oddychania. Dlatego systemy wentylacji mamy dzisiaj wszędzie...
REKUPERATOR