Bądź gotowy do budowy

Betonowanie bez betoniarki

Gdzie i jak kupować beton towarowy

Radosław Murat
Radosław Murat

Bez tej szarej masy, która po stwardnieniu staje się mocna jak kamień, nie obejdzie się żadna budowa. Nawet domy z drewna wymagają betonu, choćby na fundamenty. Beton najlepszej jakości znajdziesz w wytwórni. Jego kupowanie jest proste jak zamawianie pizzy przez telefon.

Bezpowrotnie minęły czasy, kiedy wytwórnie betonu obsługiwały wyłącznie wielkie budowy. Dziś ich właściciele życzliwym okiem parzą również na inwestorów indywidualnych, bo nasze budowy stają się coraz bardziej profesjonalne. Umiejętność kręcenie betonu w betoniarce póki co jeszcze nie zanika, ale tą metodą przygotowujemy mieszankę głównie wówczas, gdy potrzeba jej nie za dużo – na fundamenty tarasu naziemnego, podmurówki, schodki. Beton towarowy na stropy, ściany, fundamenty, wieńce i nadproża dowożą betonowozy zwane popularnie gruchami. Pozwala to nie tylko zaoszczędzić czas – beton z wytwórni ma zdecydowanie lepsze parametry niż ten, który zdołalibyśmy „ukręcić” samodzielnie.

W betoniarce opłaca się przygotowywać małe porcje betonu na placu budowy

fot. Lafarge

W artykule znajdziesz:

  • Instrukcję zamawiania betu towarowego
  • Przegląd nietypowych mieszanek, jakie możesz zamówić w wytwórni
  • Informacje o klasach betonu
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 6/2018 Tekst Radosław Murat
warto przeczytać
tematy z okładki
Co nowego w oknach drewnianych
Producenci okien stale udoskonalają swoje wyroby, aby sprostały zarówno wymaganiom technicznym - termoizolacyjności, bezpieczeństwu - jak i obowiązującym trendom. Współczesne...
OKNA