Dom na czasie

Przeszklone wejście

Anna Okołowska
Anna Okołowska
Ewa Trusewicz
Ewa Trusewicz

Ciemne wiatrołapy to już przeszłość. Moda na życie w naturalnym świetle dotarła także tutaj. Dlatego strefa wejścia musi mieć dziś swoje przeszklenia.

Doświetlanie przedsionków stało się już czymś niezbędnym – rozumieją to architekci. Dotyczy to zarówno nowoczesnych domów, jak i tych tradycyjnych, dużych i małych. Dostosowanie przeszklenia w strefie wejścia do stylu domu i jego wielkości nie jest dziś trudne. Wybór przeszklonych drzwi oraz samych naświetli jest bardzo duży.

W pełnym świetle

Chcemy, aby naturalne światło towarzyszyło nam i naszym gościom w momencie wchodzenia do domu i wychodzenia z niego. Jak powszechnie wiadomo, to właśnie pierwsze i ostatnie wrażenie z reguły przesądza o ostatecznych odczuciach. Dlatego ci, którzy chcą, by ich dom był postrzegany jako przestronny i elegancki, decydują się na wprowadzenie promieni słonecznych od razu za jego próg – do przedsionka. Decyzja o przeszkleniu drzwi lub pasów usytuowanych blisko nich ma dodatkową zaletę – sprawia, że strefa wejścia jest odbierana jako gościnna – zapraszająca do wnętrza.

Ma to też swoje praktyczne znaczenie – pozwala zobaczyć, co dzieje się za drzwiami, na przykład osobę, która się zbliża.

Przeszklone wejście

Całkowicie przeszklone skrzydło drzwiowe przypomina okno. Takie drzwi pasują do nowoczesnej architektury. Projekt: KAPS Architekci

fot. Małgorzata Góra

W artykule znajdziesz:

  • porady i inspiracje, jak zaaranżować przeszklone wejście do domu
  • wyjaśnienie, jakie parametry mają drzwi z przeszkleniami
  • informacje, jakie szkło nadaje się do zastosowania w drzwiach zewnętrznych, które jest odporne na włamanie
  • wskazówki montażowe oraz wycenę przykładowego rozwiązania
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 8/2017 Tekst Anna Okołowska, Ewa Trusewicz
warto przeczytać