Już coraz bliżej do finału budowy domu modelowego z Kolekcji Muratora, który powstaje na Mazowszu, niedaleko Zalewu Zegrzyńskiego. Przedstawiamy fotorelację z najważniejszych etapów budowy.
Dom ma 81,6 m2 powierzchni użytkowej na parterze i poddasze, które można zaadaptować na cele mieszkalne. Ma klasyczną prostopadłościenną bryłę przykrytą dachem dwuspadowym. Do głównej bryły dostawiony jest nieco niższy garaż o podobnym kształcie. Na parterze znajdują się wszystkie podstawowe pomieszczenia mieszkalne – łazienka, kuchnia, salon i dwie sypialnie. Wysokość poddasza pozwala na wygospodarowanie tam jeszcze dodatkowego pokoju z łazienką.
Szum morza – Murator M141
Relacjonujemy przebieg budowy domu wznoszonego według projektu gotowego z Kolekcji Muratora. Budynek parterowy o powierzchni użytkowej 81,6 m2 z poddaszem do adaptacji powstaje w Skubiance (niedaleko Zalewu Zegrzyńskiego) na Mazowszu. Buduje go firma deweloperska TWOJE DOMY.PL sp. z o.o.
Projekt domu: architekt Ewa Dziewiątkowska, znajdziesz go na www.muratorprojekty.pl.
Fundamenty domu
W wersji podstawowej projektu dom ma tradycyjne fundamenty. W tym przypadku inwestor chciał posadowić go na płycie fundamentowej z wodną instalacją ogrzewania podłogowego. To przede wszystkim oszczędność czasu. Stosując fundament płytowy, można skrócić budowę o mniej więcej trzy tygodnie. Na dobrze wykonanej, równo wybetonowanej płycie nie trzeba też robić żadnej wylewki – można bezpośrednio do niej przykleić posadzkę. Umieszczenie w płycie ogrzewania umozliwia wykorzystanie masy betonu jako elementu akumulującego ciepło.
W artykule „Fundamenty w cztery dni” pokazujemy dzień po dniu, jak wyglądały prace związane z budową płyty fundamentowej.
Ściany i stropy
Ściany zostały zbudowane w technologii dwuwarstwowej z ociepleniem – tak jak w oryginalnym projekcie. Inwestor zdecydował, że do budowy zostaną wykorzystane pustaki z ceramiki poryzowanej, które będą ocieplone styropianem. Strop gęstożebrowy to strop Teriva 4.0/1. Jest zbudowany z keramzytobetonowych pustaków ułożonych między prefabrykowanymi belkami żelbetowymi.
Więcej informacji na temat tego etapu budowy oraz zdjęć, na których zobaczysz szczegółowo, jak wyglądało murowanie ścian parteru, ścian szczytowych, układanie zbrojenia i betonowanie stropu, znajdziesz w artykule „Ściany i stropy”.
Budowa dachu
Zamykanie stanu surowego – montaż drzwi, okien i bramy garażowej
W domu modelowym jest 13 otworów okiennych, w tym jeden wykusz. Zastosowane okna są stosunkowo duże. Do domu prowadzi dwoje drzwi. Główne, którymi wchodzi się do holu, oraz gospodarcze – z ogrodu do garażu. W jednostanowiskowym garażu zamontowano wygodną bramę segmentową, do której będzie zainstalowana automatyka. Okna, drzwi oraz brama garażowa mają okleinę w tym samym kolorze – złoty dąb. Od strony wnętrza są białe.
Całą fotorelację z tego etapu budowy znajdziesz w artykule „Zamykanie stanu surowego”.
Ocieplenie i elewacja
Ściany z pustaków ceramicznych ocieplono grubą warstwą styropianu grafitowego. Izolację wzmocniono siatką z włókna szklanego zatopioną w kleju. Wykończenie stanowi cienkowarstwowy tynk silikonowy.
Zapoznaj się ze szczegółowym opisem ocieplania i tynkowania domu wraz ze zdjęciami pokazującymi prace krok po kroku.
Zobacz wideo, w którym pokazujemy, jak powstawał dom:
Już coraz bliżej do finału budowy domu modelowego, który powstaje na Mazowszu, niedaleko Zalewu Zegrzyńskiego. Zobaczcie, jak szybko i starannie przebiega budowa! Dom ma 81,6 mkw. powierzchni użytkowej na parterze i poddasze, które można zaadaptować na cele mieszkalne. Jest budowany przez firmę deweloperską TWOJE DOMY.PL według projektu gotowego M141 - Szum morza z Kolekcji Muratora. Szczegółowe informacje o budowie ścian i stropów znajdziecie na łamach bieżącego numeru „Muratora”. Wkrótce pokażemy kolejne prace i gotowy dom!
Posted by Miesięcznik Murator on 14 listopad 2015
Już wkrótce otwarcie domu – będzie można zobaczyć go osobiście! Dom znajduje się w miejscowości Skubianka niedaleko Zalewu Zegrzyńsiego.