W stronę słońca
Jaki wybrać ogród zimowy
Współczesne ogrody zimowe dzięki energooszczędnym materiałom, z których są zbudowane, mogą być wykorzystywane przez cały rok. Zwiększają powierzchnię użytkową domu i jednocześnie sprawiają, że przebywając w nich, jesteśmy bliżej natury.
Ogród zimowy najlepiej zaplanować na etapie projektowania domu. Takie rozwiązanie pozwoli lepiej połączyć stylistycznie przeszkloną przestrzeń z resztą budynku i zmniejszy koszt jej budowy średnio o 20%. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ogród zimowy dostawić do już istniejącego domu. Warto o tym pomyśleć szczególnie w czasie jego przebudowy lub remontu. Niewielka oranżeria nie tylko uatrakcyjni bryłę budynku, ale też powiększy przestrzeń mieszkalną. Wolno stojący przeszklony pawilon można także zbudować w ogrodzie.
Konstrukcję najlepiej zamówić na wymiar u producenta, ale można też kupić gotową. Cena w dużym stopniu zależy od materiałów, z jakich jest wykonana.
W artykule znajdziesz:
- informacje i podpowiedzi, dzięki którym łatwiej podejmiesz decyzję, jaki typ ogrodu zimowego wybrać: ciepły czy zimny?
- inspirujące zdjęcia oranżerii wolno stojących, i tych wbudowanych w strukturę domu;
- przegląd nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych;
- kilka prostych zabiegów, dzięki którym stworzysz w ogrodzie zimowym przyjemny mikroklimat;
- aktualne przepisy prawne dotyczące lokalizowania i budowy oranżerii.
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych