Koniec koszenia
Nowoczesne roboty ogrodowe
Automatyzacja często wykonywanych i męczących prac staje się standardem. Oddanie obowiązku koszenia trawnika robotowi wyjdzie na dobre nie tylko nam. Strzyżona codziennie murawa zawsze wygląda świetnie, nawet gdy nie ma nas w domu.
Roboty koszące do działania potrzebują wyznaczenia granic obszaru koszenia, podłączenia stacji dokującej oraz konfiguracji harmonogramu i wysokości koszenia (bez indywidualnego zaprogramowania będą kosić w trybie standardowym). Raz skonfigurowane urządzenie nie potrzebuje uwagi, kosi samodzielnie, samo rozpoczyna pracę i samo wraca do bazy, by naładować akumulator.
Miejsca większe i umieszczone w ogrodzie na stałe, których robot nie powinien kosić, wyodrębnia się z obszaru pracy, otaczając je przewodem lub pętlą wirtualną. Omijanie mniejszych przeszkód umożliwiają zaś zamontowane w urządzeniu czujniki dotykowe lub kamery.
W zależności o poziomu zaawansowania technologii łączność z robotem odbywa się przez łącze Bluetooth lub sieć Wi-Fi. Pozwala to sterować pracą robota zdalnie i z każdego miejsca na ziemi. Polecenia można też wydawać za pomocą komunikatorów głosowych.
Roboty koszące nadają się do trawnika każdej wielkości. Do ogrodów małych i tych o skomplikowanym kształcie murawy ...
W artykule znajdziesz:
- odpowiedzi na pytania, jakie pewnie sobie zadajesz rozważając zakup robota koszącego;
- wyjaśnienie, jak działają te urządzenia i jak do nich powinien być przygotowany ogród;
- najnowsze rozwiązania techniczne i ułatwienia w zarządzaniu koszeniem;
- opis ze zdjęciami krok po kroku z montażu robota;
- informacje o tym, ile tak naprawdę trzeba za niego zapłacić.
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych