Utwardzone nawierzchnie wokół domu ułatwiają komunikację i wprowadzają porządek na posesji. Należy je tak dobrać, żeby pasowały do pozostałych elementów wyposażenia działki. Wybór materiałów, z których można je zrobić, jest bardzo duży.
Nawierzchnie, zwłaszcza na małych działkach, zajmują dużą część przestrzeni. Podjazd często wypełnia prawie cały teren przed domem, więc siłą rzeczy staje się najważniejszym elementem tej części posesji. Nie powinien jednak skupiać uwagi, niech pozostanie neutralnym tłem. Najłatwiej to osiągnąć, wybierając elementy brukowe w zgaszonych, ziemistych kolorach. W takich samych tonacjach należy utrzymać ogrodowe ścieżki.
Planując nawierzchnię utwardzoną brukiem, trzeba pamiętać o tym, że im będzie miała bardziej skomplikowany kształt i wzór, tym droższe będzie jej wykonanie.
Szczególną czujność należy zachować przy projektowaniu nawierzchni z płyt. Układanie łuków i docinanie dużych elementów do wymiaru drogi nie tylko doprowadzi do większego zużycia materiałów i wzrostu kosztów robocizny, ale spowoduje też, że taka nawierzchnia będzie gorzej wyglądała.
W artykule znajdziesz:
- ścieżki brukowane
- budowa podjazdu
- płyty wielkoformatowe
- jaka nawierzchnia na ścieżki
- wykorzystanie żwiru
- nawierzchnie z kształtek ekologicznych
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych