Wypłowiało

Modne kolory we wnętrzu

Anna Okołowska
Anna Okołowska

Moda jest zaraźliwa i nie należy jej lekceważyć. Upodobania kolorystyczne to nie tylko kwestia indywidualnego gustu. Są kolory na miarę czasu, dzięki którym wnętrza naszych domów będą wyglądać świeżo i interesująco... przynajmniej przez jakiś czas.

Mimo iż moda w urządzaniu wnętrz jest mniej kapryśna od tej z wybiegów, także lubi zmiany. Wprawdzie radykalne rewolucje nie dokonują się z sezonu na sezon, bo inwestorzy nie wytrzymaliby tego ekonomicznie, ale już co kilkanaście, a nawet kilka lat moda potrafi pokazać odmienne oblicze. Wystarczy wspomnieć pstrokate postmodernistyczne barwy lat 80. – szmaragdową zieleń, fiolet, ostry różżeby uświadomić sobie, jak skutecznie zostały wyparte przez naturalne odcienie mody eko czy eksplozję minimalistycznych szarości. Każda dekada ma swój odcień zieleni i własny stosunek do błękitu. Co jakiś czas wszyscy zakochujemy się w kolorze ciemnego drewna, a potem nagle masowo przestawiamy się na jasne odcienie. Nagle dostrzegamy wyjątkowy urok barwy pomarańczowej, kiedy indziej szarości czy bieli.

W kształtowaniu domowej przestrzeni zawsze chodzi o wolność, oddech, poczucie bezpieczeństwa, ale na przestrzeni lat są one malowane innymi kolorami.

Wypłowiało

Modne pastele zestawiono z modną bielą i modnie ogrzano barwą drewna

fot. Marcin Czechowicz

W artykule znajdziesz:

  • informacje o barometrze trendów
  • co i jak można i warto rozbielać
  • jakie są sposoby na modną szarość
  • jak optycznie ocieplić wnętrze
  • w jaki sposób ożywić aranżację
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 7/2016 Tekst Anna Okołowska
warto przeczytać
tematy z okładki
Optymalne ocieplenie
Czy warto ocieplić ściany grubszą warstwą izolacji niż przewidziana w projekcie domu? Sprawdzamy, czy w każdej sytuacji się to opłaca.
IZOLACJA TERMICZNA
Jak urządzić nieduży salon
Wprawdzie niewielki salon skazuje nas na pewne ograniczenia, ale może też mieć niepodważalne zalety. Przede wszystkim jest przytulny, a to...
ARANŻACJA SALONU