Wygoda przede wszystkim

Joanna Wichniewicz
Joanna Wichniewicz

Jak zagospodarować małą, a jak dużą łazienkę? Jak dopasować plan łazienki do potrzeb wszystkich użytkowników? Jak funkcjonalnie rozmieścić urządzenia?

Każdy, kto planuje wykończenie lub remont łazienki, zna doskonale ten stan – po krótkim poszukiwaniu inspiracji wpadamy w panikę. Jest tyle różnych możliwości, a wszystkie kuszą, żeby z nich skorzystać! Wszędzie można zobaczyć piękne aranżacje... Ale co wybrać? Co jest naprawdę modne? Ponadczasowe? Wykończenie łazienki to bardzo kosztowne przedsięwzięcie – pieniądze trzeba wydać z sensem i tak, żeby był spektakularny efekt. Mam dla wszystkich w rozterce dobrą wiadomość – jest taki trend w urządzaniu łazienek, który na pewno nigdy się nie zestarzeje – to funkcjonalność. Zacznijmy od wygody, a na pewno nie popełnimy błędu. Estetyka też jest ważna, ale w trakcie dążenia do funkcjonalności naszej łazienki sprawy estetyczne ułożą się niepostrzeżenie. Pewne rozwiązania same się wykluczą i skupimy się na poszukiwaniu tylko tego, co pasuje do naszej sytuacji.

Wygoda przede wszystkim

O funkcjonalności decyduje rozmieszczenie urządzeń. Do każdego musi być wygodny dostęp. Jest to możliwe nawet w niewielkiej łazience

fot. Bernard Białorucki, projekt: Katarzyna Rohde

W artykule znajdziesz:

  • podpowiedzi architekt wnętrz, jak planować urządzenie łazienki pasującej do naszych potrzeb
  • podpowiedzi, jak zagospodarować małą łazienkę, żeby wygodnie się z niej skorzystało
  • wskazówki, jak podzielić dużą łazienkę na strefy
  • informacje, ile miejsca zajmują podstawowe urządzenia sanitarne oraz ile miejsce trzeba pozostawić przed nimi
  • porady, gdzie jest najlepsze miejsce na pralkę
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Modna łazienka
warto przeczytać
tematy z okładki
Optymalne ocieplenie
Czy warto ocieplić ściany grubszą warstwą izolacji niż przewidziana w projekcie domu? Sprawdzamy, czy w każdej sytuacji się to opłaca.
IZOLACJA TERMICZNA
Jak urządzić nieduży salon
Wprawdzie niewielki salon skazuje nas na pewne ograniczenia, ale może też mieć niepodważalne zalety. Przede wszystkim jest przytulny, a to...
ARANŻACJA SALONU