Wnętrza z charakterem
Dwupokojowe mieszkanie po ponad 60 latach doczekało się generalnego remontu, który zupełnie odmienił jego charakter. Prace przeprowadzono w ramach niezbyt dużego budżetu, ale uzyskany efekt jest interesujący. Realizacja została zgłoszona do naszego konkursu remontowego.
Mieszkanie z lat 50. dobrze oddawało ducha tamtych czasów: miało dużą jasną kuchnię, przestronne, ustawne i dobrze doświetlone pokoje oraz wysokie na 3 m wnętrza. Podłogę wykończono przed 30 laty solidnym dębowym parkietem, który choć z biegiem czasu pokrył się plamami i rysami, nadal był w dość dobrym stanie. Wszystko to sprawiało, że lokal miał duży potencjał, ale nie brakowało mu też mankamentów. Przykładowo łazienka była oddzielona od (nawiasem mówiąc ciasnego i niewygodnego) WC. Charakterystyczna dla powojennego budownictwa była też (kiedyś bardzo przydatna, z dzisiejszego punktu widzenia niepotrzebna i niefunkcjonalna) zabudowa kuchenna wymurowana z cegieł. Solidna konstrukcja szafek od kilku dziesięcioleci stanowiła stały element wyposażenia kuchni. W korytarzu tuż nad drzwiami wejściowymi zachował się pawlacz zbudowany na żelbetowej półce.
W artykule znajdziesz:
- podpowiedzi, w jaki sposób w starym mieszkaniu uzyskać nowoczesne wnętrze spełniające współczesne standardy funkcjonelne
- inspiracje, jak zachować i odnowić zastane elementy wystroju, aby nadać wnętrzom szczególny klimat
- wskazówki, jak odnowić stary parkiet, nadając mu zarazem zupełnie nowy charakter
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych
Projekt architektki wnętrz Marta Szczepańska i Paulina Szeroczyńska, pracownia MAP