Wnęka na prysznic

Agata Kosiarska
Agata Kosiarska

Łazienka nie musi mieć tradycyjnej kabiny prysznicowej. Modne są wnęki prysznicowe wyłożone płytkami. Dają one możliwość urządzenia wygodnego miejsca do kąpieli, maksymalnego wykorzystania przestrzeni i ciekawej aranżacji łazienki.

Wnęka prysznicowa sprawdzi się zarówno w niewielkiej łazience, jak i pokoju kąpielowym, a możliwości jej aranżacji są praktycznie nieograniczone. W małych łazienkach staramy się jak najlepiej zagospodarować każdy centymetr. Dzięki wydzieleniu przestrzeni pod natrysk na całą szerokość pomieszczenia zyskamy przestronne i wygodne miejsce do kąpieli. Gdy odgrodzimy je od reszty łazienki jedynie taflą szkła, a ściany i podłogę wykończymy takimi samymi materiałami jak pozostałe powierzchnie, nie będzie dzielić i zmniejszać optycznie wnętrza. Na prysznic możemy też wykorzystać przestrzeń o niepełnej wysokości lub nietypowym kształcie.

W przestronnych łazienkach wnęki mogą być większe, a wykończone efektowną mozaiką i wyposażone w nowoczesne baterie będą przykuwały wzrok, stając się atrakcyjnym elementem wnętrza.

Wnęka na prysznic

fot. Mariusz Bykowski, projekt: Qbik Design

W artykule znajdziesz:

  • pomysł na nowoczesny i wygodny wystrój łazienki
  • możliwości aranżacyjne wnęki na przysznic wyłożonej płytkami
  • wskazówki, jak wykończyć podłogę i ściany w takim prysznicu
  • rady, jak dobrać do niego baterię i odpływ, a także drzwi
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Wnętrzarskie hity Tekst Agata Kosiarska
warto przeczytać
tematy z okładki
Optymalne ocieplenie
Czy warto ocieplić ściany grubszą warstwą izolacji niż przewidziana w projekcie domu? Sprawdzamy, czy w każdej sytuacji się to opłaca.
IZOLACJA TERMICZNA
Jak urządzić nieduży salon
Wprawdzie niewielki salon skazuje nas na pewne ograniczenia, ale może też mieć niepodważalne zalety. Przede wszystkim jest przytulny, a to...
ARANŻACJA SALONU