Produkt i pomysł

Płytki gipsowe imitujące cegłę

Sylwia Chrabałowska
Sylwia Chrabałowska

Pozwalają na szybkie „wznoszenie murów” bez konieczności wyburzania starych ścian. Wykonana z nich okładzina jest elegancka i stylowa, a do tego łatwa w montażu.

Produkt

Płytki cegłopodobne z fugą są cenione ze względu na podobieństwo do prawdziwych cegieł, a także prosty montaż. Nie wymaga on fugowania, a zatem pozwala uniknąć żmudnego procesu wypełniania szczelin, dokonywania pomiarów, wstawiania krzyżyków. Nie musimy się też martwić, że pobrudzimy płytki zaprawą ani że niewłaściwe wykonanie lub źle dobrana barwa fugi zepsują efekt estetyczny. Płytki są dostępne tylko w kolorze białym, jednak można nadać im dowolny odcień za pomocą zwykłej farby do ścian. Wystarczy jedna warstwa preparatu, należy jednak dobrze go wcierać pędzlem w strukturę płytki. Płytki są dostępne w dwóch wersjach – pełnej i narożnikowej, co jest kolejnym ułatwieniem w montażu. Ponadto mają zaledwie 22 mm grubości, dzięki czemu są łatwe w obróbce – do ich przycinania wystarczy piła do drewna.

Zalety płytek gipsowych z fugą Parma firmy Stegu zostały docenione przez Czytelników „Muratora” i ...

Płytki gipsowe imitujące cegłę

Płytka gipsowa cegłopodobna Parma, producent: Stegu. Wymiary: płytka pełna: 225 x 78 x 22 mm, narożnik: 200/90 x 78 x 22 mm. Cena: płytka pełna około 37 zł/0,5 m2 (około 30 szt.), narożnik około 47 zł/12 szt.

fot. STEGU

W artykule znajdziesz:

  • krótkie przedstawienie zalet gipsowych płytek cegłopodobnych
  • pomysł na szybkie i efektowne wykończenie ścian imitujące prawdziwą ceglaną ścianę
  • szczegółowe informacje, jak wykonać okładzinę z płytek cegłopodobnych
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 5/2014 Tekst Sylwia Jastrzębska
warto przeczytać
tematy z okładki
Optymalne ocieplenie
Czy warto ocieplić ściany grubszą warstwą izolacji niż przewidziana w projekcie domu? Sprawdzamy, czy w każdej sytuacji się to opłaca.
IZOLACJA TERMICZNA
Jak urządzić nieduży salon
Wprawdzie niewielki salon skazuje nas na pewne ograniczenia, ale może też mieć niepodważalne zalety. Przede wszystkim jest przytulny, a to...
ARANŻACJA SALONU