Drewno bielone
Jasna odsłona drewna stała się niezwykle modna – pojawia się na podłogach, ścianach, sufitach i elementach konstrukcyjnych.
Moda wywodząca się ze Skandynawii zagościła u nas na dobre. Wybielane drewno – tak tam powszechne – doskonale przyjęło się także u nas, ponieważ nam także często doskwiera brak światła, a biel odbijająca promienie słońca pozwala na rozjaśnienie pomieszczeń. Atutem bielonego drewna jest to, że mimo chłodnej barwy wciąż zachowuje specyficzny ciepły charakter. Największe znaczenie dla klimatu wnętrza będzie miała bielona podłoga, która w dosłownym i przenośnym znaczeniu stanie się podstawą aranżacji. Poza tym to ona w największym stopniu może mnożyć wpadające do pomieszczenia światło słoneczne.
Ściany czy sufity wykończone bielonym drewnem mogą jej towarzyszyć, potęgując wrażenie, albo pojawiać się samodzielnie, na przykład w towarzystwie drewnianej podłogi w swojej naturalnej barwie. Stopień rozjaśnienia drewna może być bardzo różny – począwszy od subtelnej białej poświaty, poprzez mocniejsze wybarwienie podkreślające drewnianą strukturę, po tak duże naniesienie białych pigmentów, by usłojenie ...
W artykule znajdziesz:
- inspiracje, jak wykorzystać bielone podłogi, ściany, sufity w aranżacji, aby wprowadzić do wnętrz skandynawski klimat
- wskazówki, jak samodzielnie przeprowadzić rozjaśnianie drewna
- krótki przegląd preparatów do wybielania drewna wraz z opisem efektów, jakie można osiągnąć dzięki ich użyciu
- informacje, jaki jest ich koszt
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych