Panele podłogowe
Panele podłogowe podbijają rynek, ponieważ są proste do układania, łatwe w użytkowaniu i estetyczne. Mogą być wykonane z różnych materiałów i wykończone w dowolny wzór – oferta jest przeogromna. Najwięcej paneli wygląda jak podłoga drewniana, ale znajdziemy też naśladujące kamień, płytki ceramiczne, a nawet tkaniny. Zobaczmy, z czego są zbudowane i jak wybrać odpowiednie do naszych potrzeb.
Panele podłogowe to bardzo demokratyczny materiał wykończeniowy. Każdy znajdzie produkt dla siebie. W ofercie paneli znajdziemy bardzo tanie kolekcje naśladujące deski drewniane, więc za niewielkie pieniądze można mieć szlachetnie wyglądającą podłogę. Amatorzy ekskluzywnych rozwiązań znajdą niezwykle oryginalnie wykończone panele z górnej półki cenowej.
Do ułożenia paneli, w odróżnieniu od desek litych lub parkietu, nie trzeba wynajmować fachowców. Osoba ze smykałką do majsterkowania bez trudu sama zrobi z nich posadzkę. Panele nie wymagają mocnego podłoża, więc można się na nie zdecydować, gdy nie chcemy wzmacniać podkładu (należy jednak pamiętać, że podłoże powinno być równe i gładkie). Można je wykorzystać podczas remontu starego domu i ułożyć na istniejącej posadzce (po wypełnieniu nierówności). Panele są łatwe do utrzymania w czystości. Wystarczy je odkurzyć i umyć wodą z płynem do paneli lub innym łagodnym detergentem.
W artykule znajdziesz:
- informacje o materiałach, z jakich się produkuje panele podogowe
- opis paneli drewnianych, laminowanych, winylowych i korkowych
- wyjaśnienie istotnych parametrów, które cechują panele - odpornośc na ścieranie, klasa użyteczności, wodoszczelność
- miniofertę rynkową
Podpowiadamy, które rozwiązania sprawdzą się na ogrzewaniu podłogowym oraz w domu ze zwierzętami.
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych