Źródło oszczędności dzięki kondensacji
Nowoczesne kotły kondensacyjne są urządzeniami zarówno ekologicznymi, jak też ekonomicznymi, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w budynkach nowych i modernizowanych. Systemy grzewcze De Dietrich wpisują się w najnowsze trendy czerpania z odnawialnych źródeł energii, ale także je kreują, wykorzystując technologię H2 Ready.
W ostatnich latach prawodawstwo – zarówno na szczeblu krajowym, jak i europejskim, bardzo się zaostrza, rygorystycznie ustalając normy dotyczące parametrów, jakim muszą sprostać urządzenia grzewcze. Dyrektywa PE, znana pod nazwą Ekoprojekt 2022, wprowadziła dalsze obostrzenia dotyczące emisji spalin, pyłów i innych zanieczyszczeń generowanych do atmosfery przez piece, kominki czy kotły, natomiast urządzenia, które nie spełniają norm, nie mogą być sprzedawane.
Innym priorytetem zapisanym w polityce klimatycznej UE jest wykorzystanie paliwa wodorowego, którego celem jest zredukowanie ilości wydzielanego do atmosfery dwutlenku węgla. Jak się okazuje, spalanie paliwa gazowego z 20-procentowym udziałem wodoru wpływa na redukcję emitowanego CO2 o 8% w porównaniu do rozwiązań konwencjonalnych. W odpowiedzi na rynkowe trendy powstał gazowy kocioł kondensacyjny Inidens marki De Dietrich, który jest przełomowym urządzeniem wyprzedzającym swoje czasy. Jest to pierwszy kocioł w portfolio firmy przystosowany do spalania gazu z 20-procentowym ...
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych