Z węgla na gaz
Ogrzewanie w rozbudowanym domu
Modernizowany dom z lat 80. miał być przede wszystkim wygodny i bezobsługowy. Te założenia udało się zrealizować między innymi dzięki wymianie kotła węglowego na gazowy. Ile teraz kosztuje ogrzewanie?
Pani Ewelina chciała mieć dom, w którym mogłaby zamieszkać czteroosobowa rodzina, a oprócz tego dałoby się w nim prowadzić działalność usługową – salon kosmetyczny. Zaczęła więc szukać działki w pobliżu centrum miasta, bo uznała, że taka lokalizacja jest warunkiem sukcesu biznesu, którym chciała się zająć.
Siedem lat temu trafiła się okazja – sprzedawano blisko 30-letnią kostkę w okolicy idealnej do prowadzenia usług. Sam budynek pozostawiał jednak sporo do życzenia. Powierzchnia 170 m2 (piwnica, parter i piętro) nie jest za mała na mieszkanie, ale trudno było wydzielić z niej miejsce na salon kosmetyczny. Poza tym pomieszczenia były ciasne, a ogólny standard daleko odbiegał od oczekiwań inwestorki. Mimo wszystko cena domu była na tyle atrakcyjna, że pani Ewelina postanowiła go kupić i zmodernizować.
Typowa kostka została powiększona o poddasze użytkowe pod skośnym dachem, obok dostawiono parterową część usługową ...
W artykule znajdziesz:
- doświadczenia użytkowników z wyborem kotła gazowego do dużego, modernizowanego domu
- rzeczywiste koszty ogrzewania kotłem gazowym współpracującym z kolektorami słonecznymi
- informacje o możliwości obniżenia rachunków za gaz
- ceny urządzeń
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych
Zdjęcia z archiwum prywatnego