Wybieramy kabinę prysznicową

Marek Nowicki
Marek Nowicki

Masz małą łazienkę – wybierz natrysk, zyskasz więcej przestrzeni na inne elementy wyposażenia. Masz dużą – oprócz wanny ustaw w niej kabinę prysznicową idealną do szybkiej porannej kąpieli.

Łazienka z wanną czy prysznicem? Na to pytanie nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Miłośnicy długiego wylegiwania się w pianie wybiorą wannę, zwolennicy szybkich ożywczych kąpieli pod bieżącą wodą postawią na kabinę prysznicową. Niezdecydowani będą w kłopocie.

W domach z co najmniej dwiema łazienkami rozwiązanie jest proste. Zwykle w jednej z nich, nierzadko usytuowanej bezpośrednio przy sypialni, instaluje się wannę, w drugiej – tak zwanej gościnnej, przeważnie mniejszej – kabinę. I wszyscy mogą być zadowoleni. Podobnie jest wtedy, gdy łazienka jest duża i można sobie pozwolić na zmieszczenie w niej i wanny, i kabiny.

Coraz więcej osób wybiera jednak kabinę również wtedy, gdy w łazience jest mało miejsca, albo wręcz zastępuje nią wannę podczas remontu starych wnętrz.

Bez względu na to, co nas skłania do zamontowania kabiny, nie będzie łatwo – wybór jest ogromny, dlatego warto dobrze się do ...

W artykule znajdziesz:

  • zalety korzystania z kąpieli w kabinie prysznicowej
  • informacje o kształtach kabin, sposobach ich otwierania i materiałach, z krórych są robione
  • wskazówki dotyczące wyboru wielkości kabiny i jej usytuowania w łazience
  • wytyczne odnośnie do montażu
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Tekst Marek Nowicki
Wydanie: Murator 1/2013
warto przeczytać
tematy z okładki
Optymalne ocieplenie
Czy warto ocieplić ściany grubszą warstwą izolacji niż przewidziana w projekcie domu? Sprawdzamy, czy w każdej sytuacji się to opłaca.
IZOLACJA TERMICZNA
Jak urządzić nieduży salon
Wprawdzie niewielki salon skazuje nas na pewne ograniczenia, ale może też mieć niepodważalne zalety. Przede wszystkim jest przytulny, a to...
ARANŻACJA SALONU