Choć są znane od lat, wciąż zaskakują nowym wzornictwem przycisków spłukujących oraz dodatkowymi funkcjami ułatwiającymi montaż i podnoszącymi komfort użytkowania. Co warto o nich wiedzieć, zanim wybierzemy je do swojej łazienki.
Stelaże podtynkowe są chętnie stosowane zarówno w nowych, jak i remontowanych łazienkach, bo zapewniają stabilny montaż wyposażenia – misek ustępowych, bidetów, umywalek, baterii podtynkowych, ściennych odpływów prysznicowych, i znacząco go upraszczają. Stanowią solidną konstrukcję, na której można zawiesić ceramikę łazienkową i armaturę instalacyjną. Przytwierdza się je w kilku punktach do ściany lub/i podłogi. Starannie zamocowane są na tyle wytrzymałe, by utrzymać masę urządzenia i dodatkowe obciążenie. Można bez obaw usiąść na zawieszonej na stelażu misce ustępowej lub oprzeć się o przymocowaną do niego umywalkę.
Dzięki stelażom wszystkie niezbędne podłączenia instalacyjne, których nie chcemy zostawiać na widoku, można ukryć i estetycznie zabudować. Są w nich fabrycznie zamontowane elementy do podłączenia rur z wodą i kanalizacyjnych, a w przypadku stelaży do WC także zbiorniki spłukujące. W wielu przypadkach wykonanie połączeń do instalacji nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi ...
W artykule znajdziesz:
- rodzaje dostępnych stelaży podtynkowych
- zasady montażu stelaży do zabudowy lekkiej i ciężkiej
- możliwości aranżacyjne zabudowy z wykorzystaniem stelaży
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych