Urządzenia z płaszczem wodnym
Zainstalowany w części mieszkalnej domu może skutecznie wspierać, a przez znaczną część sezonu grzewczego w pełni zaspokajać jego potrzeby grzewcze.

Wśród urządzeń grzewczych nieprzeznaczonych do kotłowni dużą grupę stanowią rozwiązania z płaszczem wodnym, czyli wymiennikiem spaliny-woda. Uzyskana w nich gorąca woda może zasilać grzejniki, ogrzewanie podłogowe i/lub instalację ciepłej wody użytkowej.
Najpopularniejsze są kominki lub piece wolno stojące z wkładem wodnym. Większość ciepła powstającego podczas spalania w nich drewna lub peletów można wykorzystać w systemie grzewczym domu. Płaszcz wodny znajdziemy także w prostych kozach, a nawet w kuchniach na drewno. Na takiej kuchni można tradycyjnie przygotowywać posiłki, a jeśli ma piekarnik, także piec ciasto lub chleb. Piekarnik nad paleniskiem mają nawet niektóre piece wolno stojące.
Urządzenia z płaszczem wodnym mogą wspomagać system grzewczy w różnym zakresie – zależnie od potrzeb i budżetu inwestora. Wkład kominkowy lub piec o dużej mocy i wysokiej klasie energetycznej, z zaawansowanym sterowaniem elektrycznym, może być podstawowym źródłem ogrzewania także w ...
W artykule znajdziesz:
- Rodzaje i zalety urządzeń z płaszczem wodnym
- Schematy różnych typów pieców
- Systemy czyszczenia paleniska

Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych