Trwałe i eleganckie

Baterie do łazienki

Małgorzata Drobnik
Małgorzata Drobnik

Wybierając je, zwykle zwracamy uwagę tylko na wygląd i cenę, a warto przyjrzeć się także ich walorom technicznym i jak najwięcej dowiedzieć przed zakupem.

W łazience potrzebujemy zazwyczaj kilku bateriico najmniej dwóch, gdy są w niej tylko umywalka i wanna lub natrysk, a niekiedy nawet pięciu, kiedy jest komplet przyborów sanitarnych (wanna, natrysk, bidet) i – nierzadkodwie umywalki. W sklepach z armaturą sanitarną, i tych tradycyjnych i internetowych, znajdziemy setki pojedynczych baterii i całych serii armatury w różnym stylu, rozmiarze, rodzaju wykończenia i cenie. Można więc, choć nie bez trudu, dobrać odpowiedni model do każdego typu urządzenia sanitarnego i każdej instalacji.

Warto jednak pamiętać, że dobrej jakości armatura powinna być niezawodna, trwała i funkcjonalna, a zatem przy wyborze kierować się nie tylko ceną, ale także innymi kryteriami.

Trwałe i eleganckie

Baterie powinny pasować pod względem funkcjonalnym i estetycznym do ceramiki, a jeśli jest ich w łazience kilka, także do siebie wzajemnie

fot. Hanna Długosz, projekt: Libido Architects

W artykule znajdziesz:

  • informacje o materiałach i sposobie działania poszczególnych elementów baterii łazienkowych
  • zasady dobierania baterii do przyborów sanitarnych
  • szczegóły budowy i montażu baterii podtynkowych
  • miniofertę baterii łazienkowych wybranych producentów
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 1/2017 Tekst Małgorzata Drobnik
warto przeczytać
tematy z okładki
Optymalne ocieplenie
Czy warto ocieplić ściany grubszą warstwą izolacji niż przewidziana w projekcie domu? Sprawdzamy, czy w każdej sytuacji się to opłaca.
IZOLACJA TERMICZNA
Jak urządzić nieduży salon
Wprawdzie niewielki salon skazuje nas na pewne ograniczenia, ale może też mieć niepodważalne zalety. Przede wszystkim jest przytulny, a to...
ARANŻACJA SALONU