Sauna w domu
Dla zdrowia, relaksu, komfrotu
Coraz więcej osób docenia zdrowotne i relaksacyjne walory kąpieli w saunie i chce z nich korzystać nie tylko podczas pobytu w hotelu czy spa, ale także we własnym domu. Jak to zrobić? Jakie kwestie należy uwzględnić podczas projektowania i budowy?
W nowo powstającym domu miejsce na saunę najlepiej zarezerwować już podczas powstawania projektu. W istniejącym można ją zbudować przy okazji remontu.
Domowa sauna nie ma dużych wymagań. Powszechny jest brak świadomości inwestorów, że można ją zainstalować niemal w każdym domu lub mieszkaniu. Wystarczą niewielka powierzchnia (od 1,5 m2) oraz możliwość doprowadzenia instalacji elektrycznej do zasilania pieca. Nie powinna być jednak ulokowana w przypadkowym, za małym, zbyt ciasnym pomieszczeniu, w zimnej piwnicy czy brudnym garażu, bo takie warunki szybko zniechęcą nawet największych fanów saunowania.
Warto się wzorować na rozwiązaniach z krajów skandynawskich, które w tej dziedzinie mają wieloletnią tradycję. W Finlandii sauna znajduje się niemal w każdym domu.
Budowa sauny trwa 2-3 dni, a przy odrobinie umiejętności i chęci do majsterkowania można ją zrealizować samodzielnie.
Taka sauna nie jest też kosztowna. Jednak żeby była ...
W artykule znajdziesz:
- zasady projektowania i budowania sauny
- pomysły na lokalizację sauny w domu
- sposoby korzystania z kąpieli w saunie
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych