Rekuperator
Dzięki zastosowaniu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła można obniżyć wydatki na ogrzewanie domu i oddychać we wnętrzach czystym powietrzem. Do tego jest potrzebny rekuperator.
Od 2021 r. wszystkie nowo wznoszone domy powinny spełniać standardy energooszczędności. Żeby tak było, muszą być w nich zastosowane rozwiązania sprzyjające zmniejszeniu zapotrzebowania na energię niezbędną do ogrzewania i wentylacji. Jednym z nich jest wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepła.
Domy budowane według najnowszych wytycznych zawartych w Warunkach technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie muszą być szczelne, porządnie ocieplone grubą warstwą izolacji termicznej, muszą mieć szczelne, dobrze ocieplone dachy oraz ciepłe i starannie osadzone okna. W takich budynkach wentylacja grawitacyjna jest często niewystarczająca, więc mechaniczna nawiewno-wywiewna z rekuperacją to nie tylko kwestia energooszczędności, ale zwyczajna konieczność wynikająca z potrzeby zapewnienia we wnętrzach dostatecznej ilości powietrza wentylacyjnego i - dzięki możliwości zastosowania filtrów – jego należytej jakości.
W systemach z rekuperacją ciepło jest odzyskiwane z powietrza usuwanego z wnętrza domu i wykorzystywane do podgrzania powietrza nawiewanego ...
W artykule znajdziesz:
- jak działa rekuperator
- jaki rodzaj wymiennika jest najlepszy
- jak sterować pracą rekuperatora
- ofertę wybranych modeli rekuperatorów
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych