Powietrzna pompa ciepła
Zapewni ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową w każdym domu, i nowym, i modernizowanym. Na jej zakup i instalację można uzyskać dofinansowanie.
Pompa ciepła powietrze-woda to praktycznie bezobsługowe urządzenia grzewcze, ekologicznie i niewielkim kosztem podgrzewające wodę do instalacji ogrzewania podłogowego lub – jeśli jest taka potrzeba – grzejnikowej, oraz wodę użytkową. Jest stosunkowo łatwa do zamontowania i zajmuje w domu niewiele miejsca. Nie musi być ulokowana w kotłowni ani nawet w osobnym pomieszczeniu. Nie trzeba dla niej budować komina czy wydzielać miejsca do składowania opału. Można ją umieścić w przedpokoju albo w pomieszczeniu gospodarczym, na przykład obok pralki lub półek na zapasy.
Pompy ciepła w wersji powietrze-woda są chętnie wybierane przez inwestorów, ponieważ są tańsze od gruntowych. Dzięki temu, że ich dolnym źródłem ciepła jest dostępne bez ograniczeń powietrze, nie trzeba dla nich budować wymiennika gruntowego, a więc prowadzić trudnych i kosztownych prac ziemnych oraz układać rozległej instalacji.
Według analiz PORT PC w Polsce w pierwszej połowie 2021 r ...
W artykule znajdziesz:
- zasadę działania pompy ciepła powietrze-woda
- różnice między modelami monoblok i split
- warunki wykorzystania pompy ciepła do chłodzenia
- możliwości uzyskania dotacji na zakup pompy ciepła
- prezentację wybranych modeli powietrznych pomp ciepła do niewielkiego domu jednorodzinnego
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych