Nowoczesne kotły na paliwa stałe
Nie wszystkie kotły spalające paliwa stałe to samo zło. Wśród urządzeń na pelety, drewno lub węgiel są modele zaawansowane technologicznie, efektywne energetycznie i niskoemisyjne. Prezentujemy takie, które spełniają wymogi najnowszej i najostrzejszej dyrektywy unijnej Ekoprojekt.
Każdej zimy w sezonie grzewczym wzrasta poziom zanieczyszczeń w powietrzu i w wielu miejscowościach wielokrotnie przekracza dopuszczalne normy. Stosowanie energooszczędnych i ekologicznych źródeł ciepła to jedyne rozsądne rozwiązanie. Liczne programy rządowe i samorządowe promują takie produkty i pozwalają uzyskać dotacje na ich zakup. Jedną z grup takich produktów są także kotły na paliwa stałe. W ostatnich latach musiały one zostać znacznie zmodernizowane, aby spełniały podwyższone wymogi co do efektywności energetycznej oraz emisji zanieczyszczeń. Od 2017 r. można produkować tylko kotły na paliwa stałe 5. klasy, czyli spełniające podwyższone wymagania pod względem emisji zanieczyszczeń, zapisane w normie PN-EN 303-5:2012.
Od 1 stycznia 2020 r. w nowych domach można instalować tylko kotły spełniające wymogi określone w dyrektywie Unii Europejskiej 2015/1189 z 28 kwietnia 2015 r. mającej na celu podwyższenie energooszczędności urządzeń grzewczych oraz ograniczenie emisji ...
W artykule znajdziesz:
- rodzaje nowoczesnych kotłów na paliwa stałe i ich cechy
- parametry techniczne, na które należy szczególnie zwracać uwagę
- zalecenia odnośnie do jakości paliwa
- ofertę wybranych modeli urządzeń rekomendowanych przez producentów
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych