Kąpiel w strugach wody

Tradycyjny natrysk i deszczownica

Marta  Stankiewicz
Marta Stankiewicz

Dla jednych liczy się przede wszystkim wygląd i różnorodność dostępnych funkcji. Dla innych ważniejsze są wygodna obsługa i oszczędne zużycie wody. Podpowiadamy, jak dobrze wybrać nowoczesny zestaw prysznicowy.

Większość z nas ceni wygodę, oszczędność czasu i wody, dlatego coraz częściej zamiast kąpieli w wannie wybieramy natrysk, czyli kąpiel pod strumieniem bieżącej wody. Jego wielkość, charakter i różnorodność, a w konsekwencji komfort i jakość doznań podczas kąpieli zależą od armatury natryskowej.

Modna deszczownica

Przywodzi na myśl tropikalną kąpiel w strugach deszczu. Zamontowana pod sufitem lub na ścianie leje wodę szerokim strumieniem o drobnych, wąskich strużkach. Deszczownica może być podłączona do baterii prysznicowej zamiast klasycznej słuchawki – połączona z nią wężem i przymocowana do drążka lub panelu prysznicowego albo połączona z baterią na sztywno rurą poprowadzoną pod tynkiem. Wtedy widoczne są tylko głowica deszczownicy oraz uchwyt mocujący ją do ściany lub sufitu.

Jeśli decyzję o montażu podejmie się na wczesnym etapie prac wykończeniowych i odpowiednio dostosuje instalację doprowadzającą wodę, można wybrać model deszczownicy do zabudowy w specjalnie wzmocnionym suficie podwieszanym.

Kąpiel w strugach wody

Niektórych zadowoli pokaźnych rozmiarów deszczownica, inni wolą oprócz niej mieć także słuchawkę z wężem i drążek umożliwiający zmianę jej położenia. W bogatej ofercie producentów zestawów prysznicowych każdy znajdzie coś dla siebie

fot. HANSGROHE

W artykule znajdziesz:

  • informacje o zestawach i bateriach prysznicowych
  • istotne parametry deszczownic
  • zasady ich prawidłowego montażu
  • ofertę zestawów prysznicowych z deszczownicą.
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 12/2015 Tekst Marta Stankiewicz
warto przeczytać
tematy z okładki
Optymalne ocieplenie
Czy warto ocieplić ściany grubszą warstwą izolacji niż przewidziana w projekcie domu? Sprawdzamy, czy w każdej sytuacji się to opłaca.
IZOLACJA TERMICZNA
Jak urządzić nieduży salon
Wprawdzie niewielki salon skazuje nas na pewne ograniczenia, ale może też mieć niepodważalne zalety. Przede wszystkim jest przytulny, a to...
ARANŻACJA SALONU