REKOMENDACJE

Kabiny prysznicowe

Anna Kazimierowicz
Anna Kazimierowicz

W dużej łazience często oprócz wanny instalujemy prysznic, w małej zwykle montujemy go zamiast niej. Przemawiają za tym względy ekonomiczne i ekologiczne. Przedstawiamy wybrane modele nowoczesnych kabin prysznicowych rekomendowane przez producentów.

Kąpiel pod prysznicem jest szybka, wygodna i oszczędna. Wystarczy na nią pięć minut. Zużywa się podczas niej mniej wody, a ponieważ wodę trzeba wcześniej podgrzać, również mniej energii. Dzięki temu korzystanie z prysznica zamiast z wanny korzystnie wpływa także na wysokość rachunków za wodę i ciepło.

Kąpiel pod prysznicem jest higieniczna i zdrowa. Można się szybko umyć, a na koniec wykonać naprzemiennie ciepły i zimny prysznic, który hartuje organizm i poprawia krążenie. Pod prysznicem można wykonać wiele zabiegów sprzyjających naszemu zdrowiu i wyglądowi skóry, na przykład piling lub masaż ostrą rękawicą.

Natrysk jest również wygodną formą kąpieli dla osób, które mają trudności z poruszaniem się.

Wybór „wanna czy prysznic” to dylemat wielu rodzin. Na szczęście projektuje się i buduje coraz większe łazienki, w których bez trudu można zmieścić i wannę, i prysznic.

W domach jednorodzinnych ...

kabiny prysznicowe.jpeg
Kabina prysznicowa, kiedyś ustawiana dyskretnie w narożniku łazienki, obecnie staje się jednym z głównych elementów wyposażenia, wokół którego buduje się aranżację pokoju kąpielowego fot. NEW TRENDY

W artykule znajdziesz:

  • zalety korzystania z prysznica
  • rodzaje kabin prysznicowych
  • zasady doboru kabiny do wielkości i sposobu wykończenia łazienki
  • ofertę wybranych modeli kabin prysznicowych
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 12/2019 Tekst Anna Kazimierowicz
warto przeczytać
tematy z okładki
Optymalne ocieplenie
Czy warto ocieplić ściany grubszą warstwą izolacji niż przewidziana w projekcie domu? Sprawdzamy, czy w każdej sytuacji się to opłaca.
IZOLACJA TERMICZNA
Jak urządzić nieduży salon
Wprawdzie niewielki salon skazuje nas na pewne ograniczenia, ale może też mieć niepodważalne zalety. Przede wszystkim jest przytulny, a to...
ARANŻACJA SALONU