Instalacja paneli fotowoltaicznych
To stosunkowo prosty i opłacalny sposób na obniżenie wydatków na energię potrzebną w każdym domu. Zwłaszcza gdy uda się – tak jak naszym inwestorom – skorzystać z dotacji przewidzianej na taki cel.
Prąd z własnego źródła jest ekologiczny i darmowy. Coraz więcej osób decyduje się więc wyposażyć dom w instalację fotowoltaiczną, żeby zasilać nią domowe urządzenia.
Inwestycja nie jest bardzo skomplikowana z technicznego punktu widzenia, ale wymaga załatwienia kilku formalności, a to zawsze chłodzi entuzjazm potencjalnych użytkowników. Ograniczają się one jednak do wypełnienia kilku stron wniosku z załącznikami i wysłania go zakładowi energetycznemu, co na ogół robią dla swoich klientów firmy instalujące systemy fotowoltaiczne. Konieczne jest też wykonanie projektu. Czynności przygotowawcze zajmują sporo czasu. Potem wystarczy jeden dzień na zamontowanie instalacji i kilka tygodni oczekiwania na jej legalizację. Ale warto.

Powodzenie inwestycji w dużej mierze zależy od możliwości znalezienia miejsca na potrzebną liczbę paneli. Na dachach o skomplikowanej konstrukcji, a przez to ograniczonej płaszczyźnie o odpowiedniej orientacji, może być z tym problem
fot. Tomasz ZaborowiczW artykule znajdziesz:
- zasadę działania instalacji fotowoltaicznej
- zalety jej stosowania
- zdjęcia z montażu paneli PV na dachu domu jednorodzinnego

Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych