Gaz z dala od sieci
LPG ze zbiornika na działce
Z gazu ziemnego mogą korzystać tylko ci, którzy mieszkają w pobliżu gazociągu. Gaz płynny jest wprawdzie dostępny dla każdego, lecz ogrzewanie nim jest znacznie droższe, choć także bardzo wygodne. Co zrobić, by móc zasilać nim urządzenia grzewcze w domu?
Podczas budowy domu, a często także w przypadku jego modernizacji, musimy wybrać źródło ciepła do ogrzewania. Kiedy działka jest położona w pobliżu sieci gazu ziemnego albo – jeszcze lepiej – ma już przyłącze gazowe, zwykle decydujemy się na ogrzewanie tym czystym i wygodnym w użytkowaniu paliwem. Ani nie musimy go magazynować, ani - jak w przypadku paliw stałych - utylizować odpadów powstających w procesie spalania.
Zawarcie ze spółką Polska Spółka Gazownictwa umowy na wybudowanie przyłącza gazowego teoretyczne gwarantuje zaopatrzenie domu w gaz w czasie do 20 miesięcy od daty jej podpisania. Ale podczas projektowania i realizacji kolejnych odcinków sieci gazowej wiele się może zdarzyć. Powstają nowe domy i przybywa chętnych do korzystania z gazu, a to często powoduje wydłużenie czasu oczekiwania na wybudowanie przyłącza i w konsekwencji odsuwa w czasie dostarczanie gazu do posesji. Zdarza się, że opóźnienia sięgają ...
W artykule znajdziesz:
- warunki korzystania z gazu płynnego
- formalności konieczne do zainstalowania na działce zbiornika LPG
- zasady pomiaru zużycia gazu i opłaty
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych