Elektroniczna twierdza

Nowoczesne zabezpieczenia antywłamaniowe

Radosław Murat
Radosław Murat

Skuteczne systemy ochrony antywłamaniowej są drogie, ale na bezpieczeństwie nie wolno oszczędzać. Kto lęka się o życie, zdrowie i mienie, powinien wyposażyć dom w takie urządzenia, które zaskoczą intruzów i utrudnią im osiągnięcie celu.

alarm.jpeg
Zewnętrzna czujka ruchu zareaguje, gdy ktoś nieuprawniony wkroczy na posesję. Wyśle sygnał do centralki alarmowej, a ta do centrum monitoringu firmy ochroniarskiej fot. SATEL

Groźby wysokich kar nie są w stanie odstraszyć złodziei i bandytów. Wciąż stanowią oni dość liczną grupę. Nieustannie też podnoszą swoje „zawodowe” kwalifikacje. Najlepsi z nich orientują się w tajnikach funkcjonowania czujników i alarmów, potrafią przechwycić sygnał pilota, używając skradzionego telefonu rozbroją system elektronicznego zarządzania domem. Portale społecznościowe są dla nich agencją informacyjną, pozwalającą się zorientować jaki tryb życia prowadzą domownicy, jakim majątkiem dysponują i - co gorsza - kiedy i na jak długo opuszczają dom. Im więcej mamy do stracenia, tym lepiej powinniśmy zabezpieczyć dom i mniej afiszować się bogactwem. Czym prędzej przygotujmy budynek na najgorsze, starając się wykorzystać najnowsze technologie, póki włamywacze jeszcze się w nich nie wyspecjalizowali.

W artykule znajdziesz:

  • Opis elementów systemów alarmowych
  • Prezentację zewnętrznych urządzeń chroniących posesję przed intruzami
  • Informacje o najnowocześniejszych zamkach do drzwi
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Murator 9/2019 Tekst Radosław Murat
warto przeczytać