Deszczownice

Agata Kosiarska
Agata Kosiarska

Przebojem wkroczyły do naszych łazienek. Za co je pokochaliśmy? Przede wszystkim za komfort i niesamowite wrażenia, jakich dostarcza kąpiel w strumieniu wody przypominającym deszcz.

Deszczownice

fot. Dornbracht

Moda na deszczownice trwa już od kilku lat. Są chętnie wybierane, bo zapewniają przyjemną i relaksującą kąpiel w rozproszonym, szerokim strumieniu wody. Są większe niż tradycyjne słuchawki prysznicowe – strugi wody obejmują całe ciało kąpiącej się osoby. Ich wielkość, ale też często designerski kształt sprawiają, że wyglądają niezwykle efektownie. Kąpiel pod deszczownicą jest wygodna, bo nie trzyma się jej w ręku – jest na stałe zamocowana do ściany lub sufitu. Ale gdy w kabinie prysznicowej jest tylko deszczownica, trudne może okazać się spłukanie jej zakamarków czy nalanie wody do wiadra. Dlatego bardziej praktycznym rozwiązaniem jest zamontowanie zestawu: deszczownica i słuchawka prysznicowa. Wówczas można wybierać, z której funkcji chce się skorzystać.

W artykule znajdziesz:

  • inspirujce pomysły, jak zaaranżować łazienkę z modną deszczownicą
  • informacje o tym, jakie deszczownice mamy do wyboru (wymiary, sposób montażu, funkcje) i gdzie najlepiej ją zamontować
  • wskazówki, jak dobrać i instalować elementy zestawu natryskowego z deszcownicą
zamkniety
Aby przeczytać cały artykuł, kup dostęp do Muratora ONLINE

Będziesz korzystać z całego Murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych

Wydanie: Wnętrzarskie hity Tekst Agata Kosiarska
warto przeczytać
tematy z okładki
Optymalne ocieplenie
Czy warto ocieplić ściany grubszą warstwą izolacji niż przewidziana w projekcie domu? Sprawdzamy, czy w każdej sytuacji się to opłaca.
IZOLACJA TERMICZNA
Jak urządzić nieduży salon
Wprawdzie niewielki salon skazuje nas na pewne ograniczenia, ale może też mieć niepodważalne zalety. Przede wszystkim jest przytulny, a to...
ARANŻACJA SALONU