Czadowa ochrona
Czujnik tlenku węgla to proste w obsłudze, niedrogie urządzenie, które może uratować bezcenne ludzkie życie. Pozwala zapobiec zatruciu czadem dzięki sygnalizowaniu, że niebezpiecznie wzrasta jego stężenie.
wielu polskich domach są nadal zainstalowane przestarzałe urządzenia grzewcze, a ich przewody kominowe są nierzadko w kiepskim stanie technicznym. Ponadto, chcąc ograniczyć straty ciepła, nadmiernie uszczelnia się okna i drzwi, zakłócając naturalną cyrkulację powietrza w ogrzewanych pomieszczeniach. Stwarza to zagrożenie gromadzenia się śmiertelnie niebezpiecznego gazu, jakim jest tlenek węgla.
Na zatrucie tlenkiem węgla narażone są osoby ogrzewające domy lub mieszkania gazem ziemnym, gazem propan-butan, węglem oraz drewnem. Silnie toksyczny czad jest bezbarwny, bezwonny i pozbawiony smaku. Nie szczypie w oczy i nie „dusi w gardle” – jest niewyczuwalny dla człowieka. Gaz ten powstaje podczas procesu niepełnego spalania paliw przy niedostatku tlenu. Jest lżejszy od powietrza, dlatego szybko się rozprzestrzenia. Może się pojawić w pomieszczeniu niewłaściwie wentylowanym, w którym przewód kominowy jest niedrożny lub gdy urządzenie grzewcze jest nieszczelne i zaniedbane (brak regularnego czyszczenia oraz przeglądów).
Objawami ...
Będziesz korzystać z całego miesiecznik.murator.pl, w tym archiwum, dodatków i wydań specjalnych